Dilek, Görüş, Öneri, ve Şikayetlerinizi Form Köşemize yazmak için buraya tıklayınız

                                                   HAZAR GÖLÜNÜ VE KIYILARINI TEMİZ TUTALIM KAMPANYASI DÜZENLENDİ
     12 Ağustos 2006 Cumartesi günü Hazar Gölünü ve Kıyılarını Temiz Tutalım Kampanyası  düzenlendi. Dikkatleri Hazar Gölüne çevirebilme ve çevre kirlenmesine karşı vatandaşlarımızı bilinçlendirmek maksadıyla yapılan kampanyaya, Sayın Kaymakamımız Samet ERCOŞKUN, Sivrice Belediye Başkanı Hasan KARABULUT, İl Çevre ve Orman Müdürü Şefik KARA,  resmi daire amirleri, İlçe Jandarma Bot Komutanlığı Ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri ve bir çok vatandaşımız katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yapılan konuşmalarda;
     İlçe Belediye Başkanı Hasan KARABULUT konuşmasında "Görevde bulunduğumuz süre içinde ilçenin geleceği için Hazar Gölünün varlığının önemini sürekli vurguladık ve Hazar Gölünün yeniden eski günlerine kavuşması için Elazığ Valiliği, Sivrice Kaymakamlığı, Sivrice Belediyesi ve Gezin Belediyesi ile birlikte Diyarbakır Tabiat Koruma Kurulundan Hazar Gölünü kurtarmak için gerekli kararı aldık. Hazar Gölünü eski, seviyesine getirmek için çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. " dedi.
     İl Çevre ve Orman Müdürümüz Şefik KARA konuşmasında " Bu yörenin bir insanı olarak bu güzelliği yaşatmak ve geleceğe taşımayı görev olarak edindik. Hazar Gölü dünyanın nadir göllerinden birisi durumunda. Mevcut hali ile elden çıkmıştı. Daha önce yapmış olduğumuz tahlillerde yok olma tehlikesi ile karşı karşıyayken yapılan çalışmalar sonucunda gölün eski günlerine kavuşmaması içten bile değil. Hazar Santralinin durması ile göl seviyesinin 4-5 m. yükselecek ve bunun sonucunda ekolojik denge sağlanacaktır." dedi.
    İlçe Kaymakamımız Sayın Samet ERCOŞKUN konuşmalarında; " Hazar Gölünü ve Kıyılarını Temiz Tutalım Kampanyası adı altında, arkadaşlarımızın teklif ettiği ve bizimde destek verdiğimiz projeyi gerçekleştirmek üzere bugün hep beraber burada bir araya geldik. Buradaki amacımız dikkatleri buraya çekmek ve Sivrice halkının nasıl bir ortamda yaşadığını, Turizm beldesinde yaşamanın ne gibi yükümlülükler taşıdığının ve nasıl bir bilinç taşınması gerektiğini göstermektir. Elazığ Valiliğinin himayesi altında düzenlemiş olduğumuz Turizm Haftası, Dağ - Doğa Yürüyüşü gibi faaliyetlerle ilçe tanıtımını yapıp, dikkatleri Sivrice'ye çekmeye çalıştık.Tanıtım bir süreçtir tabi ki bu yeterli değildir, bir zihniyet değişikliği yaparak bu bilinci yerleştirmeliyiz. Gelen misafirlere ev sahipliği yapmalı ve onlara velinimet gözü ile bakmalıyız. Bu vesile ile programımıza destek veren İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne, Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, Jandarma Bot Komutanlığı ve Jandarma Komutanlığının değerli personeline, sivil savunma ekiplerine, Hazarın değerini anlamış sevgili yerel ve mahalli ve yerel basına teşekkürlerimi sunarım." dedi.

ŞİRİN İLÇEMİZ SİVRİCE KAYMAKAMLIĞININ RESMİ WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ

15.12.2005 WebMaster